etracker (8.x-3.0) - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: On
fi: Käytössä

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Messages
fi: Viestit

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: File extensions to track
fi: Seurattavat tiedostopäätteet

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: Tracking scope
fi: Jäljitystapa

en: Allow users to customize tracking on their account page
fi: Salli käyttäjien kustomoida seurantaa käyttäjäprofiilisivuillaan

en: No customization allowed
fi: Kustomointi on estetty

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
fi: Seuranta päällä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
fi: Seuranta pois päältä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Links and downloads
fi: Linkit ja lataukset

en: Track clicks on mailto links
fi: Seuraa mailto linkkien klikkauksia

en: List of download file extensions
fi: Lista ladattavien tiedostojen tiedostopäätteistä

en: Opt-in or out of tracking
fi: Estä tai salli seuranta

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
fi: Salli käyttäjien päättää, lisätäänkö seurantakoodi sivuille vaiko ei.

en: On by default with opt out
fi: Päällä oletuksena, seurannan estäminen on mahdollista

en: Off by default with opt in
fi: Pois päältä oletuksena, seurannan salliminen on mahdollista

en: Not tracked
fi: Ei seurannassa

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).

en: Track clicks on outbound links
fi: Seuraa sivuston ulkopuolelle osoittavia linkkejä

en: All pages with exceptions
fi: Kaikki sivut poikkeuksin

en: Excepted: @roles
fi: Poikkeukset: @roles

en: Universal web tracking opt-out
fi: Yleismaailmallinen verkkoseurannan esto

en: No privacy
fi: Ei yksityisyyttä

en: @items enabled
fi: @items käytössä

en: Outbound links
fi: Ulos osoittavat linkit

en: Mailto links
fi: Mailto linkit

en: Track messages of type
fi: Seuraa viestejä joiden tyyppi on
