etracker (8.x-3.1) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Pages
da: Sider

en: On
da: Tilsluttet

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Statistics
da: Statistik

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Roles
da: Roller

en: Role
da: Rolle

en: Users
da: Brugere

en: Messages
da: Beskeder

en: Privacy
da: Privatliv

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: Warning message
da: Advarsel

en: Add tracking for specific roles
da: Tilføj sporing af specifikke roller

en: File extensions to track
da: Spor filendelser

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
da: Brugere spores som standard, men du melde fra.

en: Enable user tracking
da: Aktivér sporing af brugere

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
da: Brugere spores <em>ikke</em> som standard, men du kan melde dig til.

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Not customizable
da: Kan ikke tilpasses

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: Allow users to customize tracking on their account page
da: Lad brugerne tilpasse sporing på deres profilside

en: No customization allowed
da: Ingen tilpasning tilladt

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
da: Sporing er aktiveret som standard, brugere med %permission kan framelde sig

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
da: Sporing er deaktiveret som standard, brugere med %permission kan tilmelde sig

en: Every page except the listed pages
da: Alle sider undtagen de valgte sider

en: The listed pages only
da: Kun de viste sider

en: Links and downloads
da: Links og downloads

en: Track clicks on mailto links
da: Spor klik på mailto links

en: List of download file extensions
da: Liste af filtyper

en: Opt-in or out of tracking
da: Til- eller fravalg af tracking

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
da: Lad brugerne vælge om sporingskoden tilføjes til siderne eller ej.

en: On by default with opt out
da: Slået til som standard med opt out.

en: Off by default with opt in
da: Slået fra som standard med opt in.

en: Not tracked
da: Ikke sporet

en: Add to the selected roles only
da: Tilføj kun til de valgte roller

en: Add to every role except the selected ones
da: Tilføj til alle roller undtagen de valgt

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).

en: Track clicks on outbound links
da: Spor klik på udgående links

en: All pages with exceptions
da: Alle sider med undtagelser

en: Excepted: @roles
da: Undtaget: @roles

en: Universal web tracking opt-out
da: Universel afmelding af web tracking

en: No privacy
da: Ingen beskyttelse af personlige oplysninger

en: @items enabled
da: @items aktiveret
