Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (47 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: On
de: An

en: Settings
de: Einstellungen

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Off
de: Aus

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Amount
de: Betrag

en: Listing
de: Auflistung

en: Testing
de: Testen

en: 2 hours
de: 2 Stunden

en: 6 hours
de: 6 Stunden

en: Cache lifetime
de: Minimale Cache-Lebensdauer

en: 12 hours
de: 12 Stunden

en: 24 hours
de: 24 Stunden

en: Canadian Dollar
de: Kanadischer Dollar

en: Australian Dollar
de: Australischer Dollar

en: Japanese Yen
de: Japanischer Yen

en: Swiss Franc
de: Schweizer Franken

en: Czech Koruna
de: Tschechische Krone

en: Danish Krone
de: Dänische Krone

en: Hong Kong Dollar
de: Hongkong-Dollar

en: Hungarian Forint
de: Ungarische Forint

en: Norwegian Krone
de: Norwegische Krone

en: New Zealand Dollar
de: Neuseeländischer Dollar

en: Polish Zloty
de: Złoty

en: Swedish Krona
de: Schwedische Krone

en: Singapore Dollar
de: Singapur-Dollar

en: Currency code
de: Währungscode

en: Mexican Peso
de: Mexikanischer Peso

en: Me
de: mich

en: Brazilian Real
de: Brasilianischer Real

en: Indonesian Rupiah
de: Indonesische Rupiah

en: Indian Rupee
de: Indische Rupie

en: Malaysian Ringgit
de: Malaysischer Ringgit

en: Philippine Peso
de: Philippinischer Peso

en: Turkish Lira
de: Türkische Lira

en: United States Dollar
de: US-Dollar

en: Vietnamese Dong
de: Vietnamesische Dong

en: South African Rand
de: Südafrikanischer Rand

en: Store key
de: Schlüssel speichern

en: Divisor
de: Teiler

en: Moroccan Dirham
de: Marokkanische Dirham

en: British Pound
de: Britisches Pfund

en: Chinese Yuan
de: Chinesischer Yuan

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date
