Etsy Shop Integration (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Quantity
hi: मात्रा

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Testing
hi: परिक्षण

en: Apply
hi: लागू करें

en: Euro
hi: यूरो

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Ping
hi: पिंग

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hi: अल्पविराम द्वारा अलग की हुयी सूची दर्ज कीजिए. उदाहरण: एम्स्टर्डम, मेक्सिको सिटी, "क्लीवलैंड, ओहियो"
