EU Cookie Compliance (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Remove
ja: 削除

en: Settings
ja: 設定

en: Text Color
ja: 文字色

en: Background Color
ja: 背景色

en: Add
ja: 追加

en: days
ja: 日

en: Advanced
ja: 高度

en: Domain
ja: ドメイン

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Appearance
ja: テーマ

en: Position
ja: ポジション

en: Permissions
ja: 権限

en: Hide
ja: 非表示

en: Installation
ja: インストール

en: About
ja: アバウト

en: pixels
ja: ピクセル

en: Domains list
ja: ドメインリスト

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
