EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.22) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Add
da: Tilføj

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User ID
da: Bruger ID

en: Include
da: Inkludér

en: Exclude
da: Ekskludér

en: days
da: dage

en: Bottom
da: Bund

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Advanced
da: Avanceret

en: Domain
da: Domæne

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Appearance
da: Udseende

en: Users
da: Brugere

en: Position
da: Placering

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Hide
da: Skjul

en: User ID.
da: Bruger ID.

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: IP address
da: IP-adresse

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Privacy settings
da: Indstillinger for privatliv

en: <h2>Thank you for accepting cookies</h2><p>You can now hide this message or find out more about cookies.</p>
da: <h2>Tak forfi du accepterede cookies</h2><p>Du kan nu skjule denne meddelelse eller lære mere om cookies.</p>

en: This module aims at making the website compliant with the new EU cookie regulation
da: Modulets formål er at gore dit site i stand til at overholde det nye EU cookie-regulativ

en: Consent by clicking
da: Samtykke ved klik

en: Privacy policy link
da: Link til privatlivspolitik
