EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (8.x-1.25) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Top
ar: الأعلى

en: Add
ar: إضافة

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Advanced
ar: متقدم

en: Domain
ar: النطاق

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Appearance
ar: المظهر

en: Users
ar: المستخدمين

en: Position
ar: الوضع

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Hide
ar: إخفاء

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: UUID
ar: المعرف UUID
