EU Cookie Compliance (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Remove
da: Fjern

en: Settings
da: Indstillinger

en: Add
da: Tilføj

en: days
da: dage

en: Advanced
da: Avanceret

en: Domain
da: Domæne

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Appearance
da: Udseende

en: Position
da: Placering

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Hide
da: Skjul

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Privacy settings
da: Indstillinger for privatliv

en: <h2>We use cookies on this site to enhance your user experience</h2><p>By clicking any link on this page you are giving your consent for us to set cookies.</p>
da: <h2>Vi bruger cookies på dette site for at forbedre brugeroplevelsen.</h2><p>Ved at  klikke på et link på denne side, accepterer og godkender du, at vi sætter cookies på din computer.</p>

en: <h2>Thank you for accepting cookies</h2><p>You can now hide this message or find out more about cookies.</p>
da: <h2>Tak forfi du accepterede cookies</h2><p>Du kan nu skjule denne meddelelse eller lære mere om cookies.</p>

en: This module aims at making the website compliant with the new EU cookie regulation
da: Modulets formål er at gore dit site i stand til at overholde det nye EU cookie-regulativ

en: Consent by clicking
da: Samtykke ved klik

en: Privacy policy link
da: Link til privatlivspolitik
