EU Cookie Compliance (8.x-1.4) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Remove
mr: काढा

en: Settings
mr: संरचना

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Position
mr: स्थान
