Eulerian (1.0.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Value
id: Nilai

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Statistics
id: Statistik

en: Visibility
id: Visibilitas

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
id: @module (<span class="admin-enabled">aktif</span>)

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
id: Halaman dengan kode PHP ini menghasilkan <code>TRUE</code> (hanya untuk yang ahli)

en: Pages or PHP code
id: Halaman atau kode PHP

en: Every page except the listed pages
id: Semua halaman kecuali halaman yang terdaftar

en: The listed pages only
id: Halaman yang terdaftar saja
