Eulerian (1.0.0) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Value
uk: Значення

en: Actions
uk: Дії

en: Remove
uk: Вилучити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Statistics
uk: Статистика

en: Visibility
uk: Видимість

en: Domain
uk: Домен

en: Facets
uk: Фасети

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
uk: @module (<span class="admin-enabled">увімкнено</span>)

en: Add tracking to specific pages
uk: Додати відстеження певних сторінок

en: Track translation sets as one unit
uk: Відстежувати набори перекладів як одне ціле

en: Track internal search
uk: Відстежувати внутрішній пошук

en: Tracking
uk: Стеження

en: Status code
uk: Код стану

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
uk: Сторінки на яких цей PHP-код повертає <code>TRUE</code> (тільки для експертів)

en: Pages or PHP code
uk: Сторінки або PHP-код

en: Custom variables
uk: Спеціальні змінні

en: The custom variable name.
uk: Назва налаштовуваної змінної.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
uk: %element-title використовує такі заборонені замінники з інформацією, яка ідентифікує особу: @invalid-tokens.

en: Every page except the listed pages
uk: На всіх сторінках, крім перерахованих

en: The listed pages only
uk: Тільки для перелічених сторінок

en: Custom variable name #@slot
uk: Ім'я налаштовуваної змінної #@slot

en: Custom variable value #@slot
uk: Значення налаштовуваної змінної #@slot

en: Use PHP for tracking visibility
uk: Використання PHP для відстеження видимості

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
uk: Для налаштувань відстеження видимості введіть у це поле код PHP.

en: If checked, internal search keywords are tracked.
uk: Якщо позначено, відстежується ключові слова внутрішнього пошук.

en: Track User ID
uk: Відстежувати User ID

en: Pages by their paths
uk: Сторінки за їх шляхами

en: Path "@page" not prefixed with slash.
uk: Шлях "@page" не починається з косої риски.

en: Requires: @module-list
uk: Потребує: @module-list

en: @module (<span class="admin-missing">disabled</span>)
uk: @module (<span class="admin-missing">вимкнено</span>)

en: Track content in colorbox modal dialogs
uk: Відстежувати вміст модальних вікон colorbox

en: Enable to track the content shown in colorbox modal windows.
uk: Увімкнути відстеження вмісту, показуваного у модальних вікнах colorbox.

en: Custom parameters
uk: Спеціальні параметри

en: The custom parameter name.
uk: Назва спеціального параметра.

en: The custom parameter value.
uk: Значення спеціального параметра.
