Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Help
it: Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: From
it: Da

en: Conditions
it: Condizioni

en: Up
it: Su

en: Send
it: Invia

en: Sent
it: Inviato

en: order
it: ordine

en: description
it: descrizione

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Last changed
it: Ultima modifica

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Subtotal:
it: Subtotale:

en: Admin settings
it: Impostazioni admin

en: answer
it: risposta

en: Elements
it: Elementi

en: Webform settings
it: Impostazioni Webform

en: Save & exit
it: Salva ed esci
