Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Email address
pt: Endereço de email

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Email settings
pt: Configurações de Email

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Help
pt: Ajuda

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: Continue
pt: Continuar

en: Configure
pt: Configurar

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: From
pt: De

en: Conditions
pt: Condições

en: Up
pt: Para cima

en: Send
pt: Enviar

en: Sent
pt: Enviado

en: order
pt: encomenda

en: false
pt: falso

en: true
pt: verdadeiro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: No.
pt: Não.

en: Last changed
pt: Alterado pela última vez

en: Submissions
pt: Submissões

en: Webform
pt: Formulário

en: points
pt: pontos

en: Display all
pt: Mostrar todos

en: Apply filter
pt: Aplicar filtro

en: answer
pt: resposta

en: Elements
pt: Elementos

en: Sender email address
pt: E-mail do remetente

en: Webform settings
pt: Definições de Webform

en: Edit Settings
pt: Editar configurações

en: sent
pt: enviado

en: Webform ID
pt: ID do formulário

en: if
pt: se
