Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: List
de: Liste

en: Subject
de: Betreff

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Help
de: Hilfe

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: User
de: Benutzer

en: Continue
de: Weiter

en: Configure
de: Konfigurieren

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: From
de: Von

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Send
de: Senden

en: Sent
de: Gesendet

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Sender Name
de: Name des Senders

en: Last changed
de: Zuletzt geändert

en: Submissions
de: Eingaben

en: Webform
de: Webformular

en: Display all
de: Alle anzeigen

en: Subtotal:
de: Zwischensumme:

en: Admin settings
de: Administrator Einstellungen

en: Elements
de: Elemente

en: Sender email address
de: E-Mail-Adresse des Absenders

en: Evaluate
de: Bewerten

en: Evaluations
de: Auswertungen

en: Edit Settings
de: Einstellungen bearbeiten

en: sent
de: Gesendet

en: timestamp
de: Zeitstempel

en: Save & exit
de: Speichern & Beenden

en: Submission
de: Eingabe

en: Webform ID
de: Webformular-ID

en: Select webform
de: Webformular auswählen

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
