Evaluate forms were made by Webform module (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: From
hi: से

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Send
hi: भेजें

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Last changed
hi: अंतिम बार बदला गया

en: Submissions
hi: प्रस्तुतियाँ

en: Display all
hi: सभी प्रदर्शित करें

en: Submission
hi: प्रस्तुति
