Event (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Apply
fi: Käytä

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Add new content
fi: Lisää uutta sisältöä

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Master
fi: Isäntä

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
