Event Platform (1.1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Description
ar: الوصف

en: Audience
ar: جمهور

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: view
ar: عرض

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: URL
ar: العنوان URL

en: Unassign
ar: ألغ الربط

en: Attachment
ar: المرفق

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Score
ar: الدرجة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Desc
ar: تنازلي

en: Filters
ar: المرشحات

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: minutes
ar: دقائق

en: Session
ar: الجلسة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Apply
ar: تطبيق

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Dates
ar: التواريخ

en: - Any -
ar: - اختر -

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
