Event Platform (1.1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (67 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Description
hu: Leírás

en: Audience
hu: Közönség

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: view
hu: megtekintés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Schedule
hu: Időzítés

en: URL
hu: Webcím

en: Unassign
hu: Hozzárendelés törlése

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Score
hu: Eredmény

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Desc
hu: Csökk

en: Filters
hu: Szűrők

en: Duration
hu: Időtartam

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Display Name
hu: Megjelenített név

en: Short Description
hu: Rövid leírás

en: minutes
hu: perc

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Workflow State
hu: Munkafolyamat-állapot

en: Session
hu: Munkamenet

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: When
hu: Mikor

en: Organization
hu: Szervezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Dates
hu: Dátumok

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Sessions
hu: Munkamenetek

en: Flags
hu: Jelölők

en: Bio
hu: Életrajz

en: Webform submission
hu: Űrlap eredmény

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Page 2
hu: 2. oldal

en: Provides dynamic entity relationship diagrams for all of your Drupal entities.
hu: A webhely valamennyi entitását és az azok közötti kapcsolatokat grafikusan bemutató ábrákat állít elő automatikusan.

en: Configuration was saved.
hu: Beállítás elmentve.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
