Event Platform (1.1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Description
ja: 説明

en: Audience
ja: 読者

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: view
ja: ビュー

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Unassign
ja: 割り当て解除

en: Attachment
ja: 添付

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Score
ja: 得点

en: Filter
ja: フィルター

en: Location
ja: 場所

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Desc
ja: 降順

en: Filters
ja: フィルター

en: Duration
ja: 期間

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Display Name
ja: 表示名

en: minutes
ja: 分

en: Session
ja: セッション

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: Apply
ja: 適用

en: Copyright
ja: 著作権

en: Organization
ja: 会社

en: Offset
ja: オフセット

en: Dates
ja: 日付

en: Generate
ja: 生成する

en: Webform submission
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Moderation state
ja: モデレーション状態

en: Room
ja: 部屋

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Page 2
ja: 2ページ目

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ja: 掲載済み

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ja: 掲載
