Event Platform (2.0.0-beta4) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Category
cy: Categori

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Unassign
cy: An-aseinio

en: Attachment
cy: Atodiad

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Score
cy: Sgôr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Current
cy: Cyfredol

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Webform submission
cy: Cyflwyniad ffurf gwe

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
