Event Platform (2.0.0-beta4) - en to te translation catalogue (31 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Description
te: వివరణ

en: Audience
te: ప్రేక్షకులు

en: Articles
te: వ్యాసాలు

en: Action
te: చర్య

en: Date
te: తేదీ

en: Search
te: వెతుకు

en: Link
te: లింకు

en: Category
te: వర్గం

en: Feed
te: ఫీడ్

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Attachment
te: జోడింపు

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Filter
te: వడపోయి

en: Location
te: ప్రాంతం

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Stats
te: గణాంకాలు

en: Duration
te: నిడివి

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Dates
te: తేదీలు

en: - Any -
te: - ఏదైనా -

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
