Event Platform (2.0.0-rc1) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Description
be: Апісанне

en: Articles
be: Артыкулы

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: Date
be: Дата

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Link
be: Спасылка

en: Category
be: Катэгорыя

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Program
be: Праграма

en: Schedule
be: Расклад

en: URL
be: Спасылка

en: Unassign
be: Адмена прызначэння

en: Attachment
be: Дадатак

en: All
be: Усе

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Score
be: Адзнака

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Authored by
be: Аўтар:

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: Current
be: Бягучы

en: Filters
be: Фільтры

en: Duration
be: Працягласць

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Session
be: Сесія

en: Content Type
be: Тып змесціва

en: Apply
be: Ужыць

en: Dates
be: Даты

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
be: Змесціва якое належыць да якогась тэрміну таксаноміі
