Event Platform (2.0.0-rc1) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Title
da: Titel

en: Confirm
da: Bekræft

en: Description
da: Beskrivelse

en: Audience
da: Publikum

en: Articles
da: Artikler

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Schedule
da: Planlægning

en: Event
da: Begivenhed

en: Unassign
da: Fjern

en: Attachment
da: Bilag

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Score
da: Karakter

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Current
da: Aktuelle

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Filters
da: Filtre

en: Level
da: Niveau

en: Stats
da: Statistik

en: Duration
da: Varighed

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Display Name
da: Vist navn

en: minutes
da: minutter

en: Accepted
da: Accepteret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: News
da: Nyheder

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Apply
da: Udfør

en: When
da: Hvornår

en: Organization
da: Organisation

en: Offset
da: Forskydning

en: Decline
da: Afslå

en: event
da: begivenhed

en: Dates
da: Datoer

en: Generate
da: Opret

en: Flags
da: Flag

en: Webform submission
da: Indsendelse af webformular

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Asc
da: Stigende

en: events
da: begivenheder

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
da: Indhold som er knyttet til en bestemt term.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde
