Event Platform (2.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Confirm
fa: تایید

en: Description
fa: توضیحات

en: Audience
fa: مخاطب

en: Articles
fa: مقالات

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Link
fa: پیوند

en: Category
fa: دسته بندی

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: URL
fa: نشانی

en: Event
fa: رویداد

en: Unassign
fa: عزل

en: Attachment
fa: پیوست

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Score
fa: امتیاز

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Current
fa: جاری

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Filters
fa: فیلترها

en: Level
fa: سطح

en: Stats
fa: وضعیت

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: minutes
fa: دقیقه

en: Session
fa: نشست

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Apply
fa: تایید

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Organization
fa: سازمان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Decline
fa: رد کردن

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: Bio
fa: بیوگرافی

en: - Any -
fa: - هر -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: ارجاع موجودیت
