Event Platform (2.0.0-rc1) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Title
is: Titill

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Description
is: Lýsing

en: Articles
is: Greinar

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: URL
is: vefslóð

en: Event
is: Viðburður

en: Unassign
is: Afturkalla

en: Attachment
is: Viðhengi

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Authored by
is: Höfundur

en: Current
is: Núverandi

en: State
is: Fylki

en: Events
is: Viðburðir

en: Filters
is: Síur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: News
is: Fréttir

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Apply
is: Virkja

en: Organization
is: Stofnun

en: event
is: viðburður

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
