Event Records (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (34 entries)

en: Content
eu: Edukia

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Category
eu: Kategoria

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Created
eu: Sortua

en: Page
eu: Orria

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Term
eu: Termino

en: Desc
eu: Beheraka

en: Other
eu: Bestea

en: anonymous
eu: anonimoa

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Entity
eu: Entitatea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Values
eu: Balioak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Inserted
eu: Txertatuta

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Asc
eu: Goraka
