Event Records (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Filter
hu: Szűrő

en: Term
hu: Kifejezés

en: Desc
hu: Csökk

en: Other
hu: Egyéb

en: anonymous
hu: névtelen

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Deleted
hu: Törölt

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Entity
hu: Entitás

en: Changed
hu: Módosítva

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Storage
hu: Tárolás

en: Node deleted
hu: Tartalom törölve

en: Values
hu: Értékek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Saved
hu: Mentve

en: Asc
hu: Növ

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Custom data
hu: Egyéni adat
