Event Records (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Category
ku: پۆل

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Page
ku: پەڕە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Other
ku: هیتر

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Workflow
ku: ڕێڕەوی کار

en: Date created
ku: بەرواری درووستکردن

en: Default options
ku: هەڵبژاردنە بنەڕەتییەکان

en: Inserted
ku: تێخرا
