Event Records (1.0.0-beta1) - en to be translation catalogue (26 entries)

en: Content
be: Змесціва

en: List
be: Спіс

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Category
be: Катэгорыя

en: Label
be: Подпіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: View
be: Праглядзець

en: Updated
be: Абноўлена

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: User
be: Карыстальнік

en: Created
be: Створана

en: Page
be: Старонка

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Term
be: Тэрмін

en: Other
be: Іншыя

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Deleted
be: Выдалена

en: Workflow
be: Плын працы

en: Entity
be: Сутнасць

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Default options
be: Прадвызначаныя налады

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці
