Event Records (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Category
bn: বিভাগ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Workflow
bn: কাজের ধারা
