Event Records (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು
