Event Records (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Filter
uk: Фільтр

en: Term
uk: Термін

en: Desc
uk: Спад

en: Other
uk: Інше

en: anonymous
uk: анонім

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Deleted
uk: Видалено

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Entity
uk: Сутність

en: Changed
uk: Змінено

en: Date created
uk: Дата створення

en: Default options
uk: Базові опції

en: Storage
uk: Сховище

en: Node deleted
uk: Матеріал вилучений

en: Values
uk: Значення

en: Offset
uk: Зміщення

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Inserted
uk: Вставлене

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Saved
uk: Збережено

en: Asc
uk: Зрост

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Custom data
uk: Власні дані
