Event Records (1.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Term
ar: المصطلح

en: Desc
ar: تنازلي

en: Other
ar: آخر

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Deleted
ar: محذوف

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Default options
ar: الخيارات الافتراضية

en: Node deleted
ar: تم حذف العقدة

en: Values
ar: قيم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Inserted
ar: مضاف

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
