Event Records (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Term
it: Termine

en: Desc
it: Disc

en: Other
it: Altro

en: anonymous
it: anonimi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Deleted
it: Eliminato

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: Date created
it: Data di creazione

en: Default options
it: Opzioni predefinite

en: Storage
it: Archiviazione

en: Values
it: Valori

en: Offset
it: Scostamento

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Inserted
it: Inserito

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entity ID
it: ID Entità
