Event Records (1.0.0-beta3) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Content
jv: Konten

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Category
jv: Kategori

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Page
jv: Kācā

en: Filter
jv: Saring

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Other
jv: Liyané

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Asc
jv: Urut Maju
