Event Records (1.0.0-beta3) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Content
mr: साहित्य

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Category
mr: वर्ग

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
