Event Records (1.0.0-beta3) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Category
nl: Categorie

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Other
nl: Andere

en: anonymous
nl: anoniem

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Entity
nl: Entiteit

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Storage
nl: Opslag

en: Values
nl: Waarden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Inserted
nl: Ingevoegd

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Custom data
nl: Aangepaste gegevens

en: Content entity
nl: Inhoudsentiteit
