Event Records (1.0.0-beta4) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: Term
ja: ターム

en: Desc
ja: 降順

en: Other
ja: その他

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Date created
ja: 作成日時

en: Default options
ja: デフォルトオプション

en: Storage
ja: ストレージ

en: Node deleted
ja: ノードが削除されました

en: Values
ja: 値

en: Offset
ja: オフセット

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Inserted
ja: 挿入

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル
