Event Records (1.0.0-beta5) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Content
oc: Contengut

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Category
oc: Categoria

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Term
oc: Tèrme

en: Other
oc: Autre

en: Sort by
oc: Triar per

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Entity
oc: Entitat

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Values
oc: Valors

en: Offset
oc: Decalatge

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Inserted
oc: Inserit

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
