Event Records (1.0.0-beta6) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Content
id: Konten

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Category
id: Kategori

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Term
id: Istilah

en: Other
id: Lainnya

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Deleted
id: Terhapus

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Default options
id: Opsi bawaan

en: Values
id: Nilai

en: Offset
id: Letak

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Inserted
id: Disisipkan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity bundle
id: Bundel entitas
