Event Records (1.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Category
ru: Категория

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Filter
ru: Фильтр

en: Term
ru: Термин

en: Desc
ru: По убыванию

en: Other
ru: Другое

en: anonymous
ru: аноним

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Deleted
ru: Удалено

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Entity
ru: Сущность

en: Changed
ru: Изменение

en: Date created
ru: Дата создания

en: Default options
ru: Настройки по умолчанию

en: Storage
ru: Хранилище

en: Node deleted
ru: Материал удалён

en: Values
ru: Значения

en: Offset
ru: Пропустить

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Inserted
ru: Вставлено

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Entity bundle
ru: Подтип сущности

en: Entity revision ID
ru: ID ревизии сущности
