Events Logging (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Operation
id: Operasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: date
id: tanggal

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Asc
id: Urutan turun
