Events Logging (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Database
pt: Banco de dados

en: Custom
pt: Personalizado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Info
pt: Informações

en: Changed
pt: Alterado

en: date
pt: data

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Entity id
pt: ID entidade

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Events Logging Events
pt: Eventos do Events Logging

en: View Events Logging log
pt: Visualizar registros do Events Logging
