Events Logging (8.x-1.5) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: IP
de: IP-Adresse

en: Operation
de: Aktion

en: Sort by
de: Sortierung

en: Changed
de: Geändert

en: date
de: Datum

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Asc
de: Aufsteigend

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
