Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to et translation catalogue (31 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Value
et: Väärtus

en: Cancel
et: Tühista

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Currency
et: Valuuta

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: None
et: Puudub

en: Label
et: Nimetus

en: Price
et: Hind

en: General
et: Üldine

en: Both
et: Mõlemad

en: Rows
et: Ridu

en: Clone
et: Klooni

en: Template
et: Mall

en: fields
et: väljad

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Source
et: Allikas

en: Left
et: Vasakul

en: Right
et: Paremal

en: Ok
et: Olgu

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Space
et: Ruum

en: Columns
et: Veerud

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: About
et: Programmist

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: Textfield size: @size
et: Tekstivälja suurus: @size
