Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Currency
ur: کرنسی

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر
