Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Price
ar: السعر

en: General
ar: عام

en: Both
ar: جميعهم

en: Rows
ar: صفوف

en: Clone
ar: استنساخ

en: Template
ar: القالب

en: fields
ar: خانات

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Source
ar: المصدر

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Ok
ar: حسنًا

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Space
ar: فراغ

en: Euro
ar: اليورو

en: Columns
ar: أعمدة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
