Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to bo translation catalogue (26 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: None
bo: མེད།

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Price
bo: རིན་གོང་།

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Rows
bo: ཕྲེང

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Template
bo: དཔེ་པང་།

en: fields
bo: གནས་ཁོངས

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Source
bo: ཁུངས

en: Left
bo: གཡོན

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད
