Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Value
cs: Hodnota

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Currency
cs: Měna

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: None
cs: Žádné

en: Label
cs: Popisek

en: Price
cs: Cena

en: General
cs: Obecné

en: Both
cs: Obojí

en: Rows
cs: Řádky

en: Clone
cs: Klonovat

en: Template
cs: Šablona

en: fields
cs: pole

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Source
cs: Zdroj

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Space
cs: Mezera

en: Columns
cs: Sloupce

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
