Events Seats Field (8.x-1.0-rc1) - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Value
eo: Valoro

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: None
eo: Neniu

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Placeholder
eo: Lokokupilo
